>> Zpět

Novinky

Koupaliště v Pozlovicích slavnostně otevřeno

2010-08-07 22:16:14

Slavnostním přestřižením pásky, byl v pátek 10. července zahájen provoz nového koupaliště v Pozlovicích. Stavba byla předána 30. června a za první čtyři dny zkušebního provozu nový koupací areál na břehu Luhačovické přehrady navštívilo přes dva tisíce návštěvníků. Stavební práce na koupališti, od kterého si nejen radní městysu Pozlovice slibují oživení cestovního ruchu na Luhačovicku, začaly 1. října 2009. Podrobný harmonogram prácí se vztahoval na 23 objektů. Rozpočet na akci, která v městyse Pozlovice nemá obdoby, činil 50 milionů korun (bez DPH). 34,4 miliony korun získaly Pozlovice z Regionálního operačního programu, 10 milionů poskytly Luhačovice, zbytek dofinancuje městys Pozlovice ze svého rozpočtu.
"Naší snahou je tuto částku dodržet, byť některé věci, třeba závlahy travních koberců, které jsme tady byli nuceni nainstalovat, tuto částku lehce navýší. Zjišťovali jsme na podobných koupalištích v okolí cenu za celodenní koupání a vyšla nám částka 70 korun. Teď je velice těžké vyhodnocovat výnosy a náklady. Myslím, že první sezóna nám ukáže, jestli je cena za koupání optimální," uvedla Olga Tkáčová, starostka městyse Pozlovice.
Dopolední vstupné funguje systémem, že při příchodu zaplatíte celodenní vstupné, pokud odejdete před 14 hodinou, je vám poměrná částka vrácena. Kapacita koupaliště je podle provozního řádu 800 - 1200 návštěvníků, o ty se ve dvousměnném provozu stará šest plavčíků, dva strojníci, uklízečka, pokladní a správcová koupaliště. Teplotu zajišťují tepelná čerpadla, která vodu ohřívají na 26 - 28 stupňů Celsia.
"Prozatím se držíme na 27 stupních, které jsou hodnoceny jako příjemné pro koupání. Na 28 stupňů zatím teplotu zvyšovat nebudeme, protože pak by se voda zhoršila z hlediska bakteriologického," vysvětlila Olga Tkáčová.
Do budoucna řeší Pozlovice i variantu horšího počasí, kdy by byl areál pro koupání uzavřen, ale návštěvníci přehrady by mohli využívat rychlé občerstvení a toalety.

zdroj: www.luhacovice.cz